fbpx

Ozo šalies burtininkas

Jaunosios Dorotės gyvenimas per vieną dieną apvirsta aukštyn kojom.  Iš dulkėto pilko kiemo, kur gyvena su teta, dėdėmis ir mylimu šuneliu Toto, uragano ji nubloškiama į spalvingą stebuklingą šalį. Čia viskas kitaip: vietoje žmonių –  nykštukai, gerosios fėjos ir piktosios raganos, sutikta kaliausė svajoja tapti protinga, geležinis medkirtys – išmokti jausti, o džiunglių karalius liūtas – įgauti drąsos. Norėdama grįžti namo, ji turi keliauti pas Ozo šalies burtininką ir tikėtis, kad šis išpildys jos ir naujųjų draugų karščiausius norus.  

„Ozo šalies burtininkas“ – neabejotinai vienas ryškiausių XX a. kino kūrinių, stebinančių fantazija, scenografija, metaforomis ir spalvomis. Pagrindinė filmo daina „Over the Rainbow“ įvertinta „Oskaru“, garso takelis tapo muzikos klasika, aktorės Judy Garland avėti raudoni bateliai saugomi kino muziejuje, o ne viena vaikų karta užaugo iš šios istorijos mokydamiesi vertinti sumanumą, gerą širdį ir drąsą. 

Klausimai ir temos diskusijai po filmo:

  • Kuo šis filmas svarbus kino istorijoje, istorinės sukūrimo aplinkybės, kaip jis tapo bene žinomiausiu XX a. filmu? 
  • „Technicolor“ ir spalvotojo kino technologija, miuziklo žanras. 
  • Herojaus kelionė, personažų branda ir kaita, savęs atradimas. 
  • Kuo filmas panašus ir kuo skiriasi nuo klasikinių pasakų? 

Vyresnėms klasėms: 

  • Feministiniai motyvai filme, eskapizmas, amerikietiškoji svajonė, vartotojiškumas, klasinės nelygybės reprezentacija kine.
Rinktis bilietą