fbpx

Absolventas

Studijas baigęs Bendžaminas grįžta į tėvų namus. Čia jo laukia ne tik akinanti Kalifornijos saulė, raibuliuojantis turkio spalvos baseinas, bet ir nesibaigianti tėvų ir jų pasiturinčių draugų dėmesio lavina. Klausimas, kurį be perstojo kartoja visi aplinkiniai, yra tas, kurio Bendžaminas norėtų išvengti labiausiai – ką jis ketina daryti su savo gyvenimu. Bendžaminas jaučiasi svetimas šiame dirbtinės prabangos, paviršutiniško prestižo besivaikančiame suaugusiųjų pasaulyje. Maištaujantis ir atsiriboti bandantis jaunuolis užmezga romaną su gerokai vyresne šeimos drauge ponia Robinson. Komplikuota situacija tampa dar painesnė, Bendžeminui ėmus puoselėti romantiškus jausmus bendraamžei ponios Robinson dukrai.

Tradicinio kino kanonus laužantis filmas tapo prasidėjusios naujos kino eros Holivude vėliavnešiu, pelnė režisieriui Mike Nichols „Oskarą“ ir dar šešias nominacijas, o įstabų garso takelį sukūrusius Simon & Garfunkel pavertė pasaulinio lygio žvaigždėmis.

Klausimai ir temos diskusijai po filmo:

Kuo buvo inovatyvus šis filmas kino istorijos kontekste? 

  • Istorinis filmo sukūrimo kontekstas (Vietnamo karas, Votergeito skandalas, protestai dėl rasinės diskriminacijos, seksualinė revoliucija). 
  • Kuo skiriasi senasis Holivudas nuo naujojo Holivudo? 
  • Kaip muzika filme perteikia vidines veikėjų būsenas? 
  • Kaip montažas ir kinematografijoje pasitelkti simboliai vizualiai perteikia veikėjo susvetimėjimą su aplinka? 
  • Skirtingos maišto formos ir kartų konfliktai. 
  • Kaip susitvarkyti su aplinkos spaudimu, renkantis savo gyvenimo kelią? 

Baimė įžengti į suaugusiųjų pasaulį.

Rinktis bilietą